uusi-logo-banneri

  • bladet1
  • 1fram
  • oplogo1

  • BLB squarelogo
  • etab

  • Fennia

  • Finn-Teho

  • GWGroup

  • Hartman

  • Intersport
  • KWH

  • Lokaltapiola
  • Sparbank

  • Vaasa
  • nygard

banneri1

Ajankohtaista

Juniorcupen 2021

 

Hyvää Uutta Vuotta ja lämpimät terveiset kaikille Junior- ja Minicupenin osanottajille!!

 

 

 

Samanaikaisesti kun lähestymme vuoden 2020 loppua, joka kaikilla tavalla on ollut ennennäkemätön, on aika pohtia mitä olemme oppineet menneeltä kaudelta.

 

Koronapandemia on koskettanut meitä kaikkia ja vaikuttanut meidän arkipäiväiseen elämään, tavalla tai toisella.  Olemme tänä vuonna todella joutuneet miettimään mitkä asiat ovat meille tärkeitä ja olennaisia. Olemme joutuneet elämään jatkuvassa epätietoisuudessa viranomaisten jatkuvien rajoituksien ja suosituksien varassa. Mutta nyt näkyy jo vihdoin vähän valoa tunnelissa ensimmäisten korona rokotteiden myötä.

 

Pitkään oli epävarma mikäli voisimme toteuttaa Junior- sekä Minicupen turnauksia kesäkuukausina. Kaikkien meidän onneksemme pystyimme hieman myöhässä aloittamaan karsintasarjat kesäkuussa ja päättää turnauksen finaaliotteluilla syyskuussa. Aikaisemmasta käytännöstä poiketen finaalipäivä järjestettiin tänä vuonna ikäluokittain eri pakkakunnilla.  Kokeilu oli monien mielestä kaiken puolin onnistunut ja saa varmasti jatkoa. Suurkiitokset kaikille teille seuroille ja joukkueille jotka isännöivät finaalipäivien tapahtumia.

 

Suurkiitokset kaikille teille valmentajille sekä joukkueiden taustahenkilöille jotka johditte 120 joukkueen toimintaa tämän vuoden Junior- sekä Minicupenissa. Teidän ansiosta sadat juniorit saivat pelata jalkapalloa yhdessä ystäviensä kanssa!! Olette kullan arvoisia!!

 

Vuonna 2021 toivomme että voimme toteuttaa molemmat turnaukset aikaisemman konseptin mukaisesti. Ajatuksena olisi ensi vuonna tarjota lisää pelejä joukkueille Minicupenissa sekä myös pienentää kustannuksia kaikille joukkueille joilla on useampi joukkue samassa ikäluokassa. On mahdollista ilmoittautua kotisivuillamme jo tammikuun toisesta viikosta lähtien!

 

Haluan kiittää Teitä kaikkia hyvästä yhteistyöstä 2020 sekä toivottaa Teille erittäin Hyvää Uutta Vuotta 2021!!

 

 

 

Toffe Sparv

 

T8 Flickor Tytöt

               

VIFK

10

9

1

0

58-15

43

28

Laihian Luja

10

7

1

2

52-27

25

22

BK-48 Blå

10

7

1

2

44-29

15

22

Norrvalla FF

10

6

1

3

51-28

23

19

FC Sport-j Pun.

10

5

2

3

64-39

25

17

FC Kuffen

10

5

1

4

60-37

23

16

FC Sport-j Valk.

10

4

0

6

47-41

6

12

BK-48 Vit

10

3

1

6

35-58

-23

10

BK-48 Gul

10

3

0

7

25-52

-27

9

I-JBK

10

2

0

8

19-59

-40

6

Malax IF

10

0

0

10

5-75

-70

0

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VIFK  -  BK-48 Vit                                      10 - 0

Laihian Luja  -  FC Sport-j Valk                 4 - 2

BK-48 Blå  -  FC Kuffen                             3 - 7

Norrvalla FF  -  FC Sport-j Pun                 3 – 0  w.o

 

Semifinaler – Välierät:

                      VIFK  -  Norrvalla FF           0 - 1

                      Laihian Luja  -  FC Kuffen   2 - 3

Final/Finaali

                      FC Kuffen  -  Norrvalla FF   2 – 3   es.

 

 

 

 

 

 

 

T9 Flickor Tytöt

               

VPS-j

14

11

2

1

95-35

60

35

Laihian Luja

12

10

0

2

69-30

39

30

I-JBK

14

9

0

5

52-41

11

27

FC Sport-j

14

8

2

4

67-45

22

26

Malax IF

14

6

1

7

53-54

-1

19

Solf IK

14

3

2

9

50-106

-56

11

VIFK

12

2

0

10

22-57

-35

6

BK-48

12

0

1

11

24-64

-40

1

 

 

Semifinaler – Välierät:

                      VPS-j  -  FC Sport-j              4 - 2

                      Laihian Luja  -  I-JBK           5 – 4  e.s.

 

Final - Finaali

                      VPS-j – Laihian Luja           7 – 6  rp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T10 Flickor Tytöt

               

Laihian Luja

12

9

2

1

48-22

26

29

FC Sport-j

12

8

3

1

31-10

21

27

BK-48

12

6

3

3

26-17

9

21

Norrvalla FF

12

6

1

5

34-31

3

19

I-JBK

12

4

1

7

24-38

-14

13

Malax IF

12

2

3

7

18-34

-16

9

Sundom IF

12

0

1

11

5-34

-29

1

 

Semifinaler – Välierät:

                      Laihian Luja  -   NFF            8 - 1              

                      FC Sport-j  - BK-48              2 - 0

Final – Finaali

                      Laihian Luja – FC Sport-j    5 - 1

 

 

T11 Flickor Tytöt

               

VIFK

12

10

0

2

59-18

41

30

Norrvalla FF

12

9

1

2

58-14

44

28

FC Sport-j

12

9

1

2

46-13

33

28

Laihian Luja

12

5

1

6

42-37

5

16

Sporting Kristina

12

3

2

7

12-48

-36

11

I-JBK

12

1

2

9

11-34

-23

5

KoFF

12

0

3

9

6-70

-64

3

Semifinaler – Välierät

                      VIFK  -  Laihian Luja           3 - 0

                      Norrvalla FF  -  FC Sport-j  0 - 4

Final/Finaali

                      VIFK  -  FC Sport-j               4 - 0

 

T12 Flickor Tytöt

               

I-JBK

8

6

0

2

22-16

6

18

FC Sport-j

8

4

3

1

17-6

11

15

Sundom IF

8

3

2

3

15-14

1

11

BK-48

8

2

1

5

8-20

-12

7

Malax IF

8

1

2

5

11-17

-6

5

 

Semifinaler – Väierät:

                      I-JBK  -  BK-48                     1 - 0

                      FC Sport-j  -  Sundom IF     1 - 2

Final – Finaali

                      I-JBK  -  Sundom IF             1 - 2              

 

 

 

P8 Pojkar Pojat

               

VPS-j Valkoinen

19

15

2

2

155-51

104

47

Laihian Luja Huuhkajat

19

15

1

3

151-83

68

46

Kraft FF

19

14

3

2

146-62

84

45

VPS-j Musta

19

14

2

3

145-64

81

44

Laihian Luja Leijonat

19

13

1

5

142-95

47

40

VIFK Vit

19

12

2

5

132-65

67

38 *

Sundom IF Vit

19

12

2

5

111-75

36

38 *

I-JBK

19

10

2

7

112-79

33

32*

BK-48 Gul

19

10

2

7

98-85

13

32 *

Sundom IF Grön

19

9

3

7

122-120

2

30

FC Komu

19

8

3

8

131-124

7

27

BK-48 Blå

19

7

2

10

99-98

1

23

Malax IF

19

7

1

11

63-102

-39

22

VIFK Blå

19

5

1

13

88-114

-26

16

IF Hoppet

19

5

1

13

54-91

-37

16

Solf IK

19

4

2

13

61-118

-57

14

Norrvalla FF

18

4

1

13

69-138

-69

13

FC Kiisto / PUS

18

4

0

14

60-121

-61

12

VIFK Svart

18

3

0

15

73-188

-115

9

FC Kuffen

18

1

1

16

58-197

-139

4

·       Om lagen har samma poäng i kvalserien så avgör inbördes möte placeringen gällande kvartsfinaler

·       Jos joukkueilla on sama pistemäärä karsintasarjassa niin keskinäinen ottelu ratkaisee pääsyssä neljännesvälieriin

 

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VPS-j Valkoinen  -  BK-48 Gul                  5 - 1

Laihian Luja Huuhkajat  -  VIFK Vit          2 - 4

Kraft FF  -  Sundom IF Vit                         4 - 2

VPS-j Musta  -  Laihian Luja Leijonat       1 - 2

 

Semfinaler – Välierät:

                      VPS-j Valkoinen – Laihian Luja Leijonat 4 – 3  es.

                      VIFK Vit  -  Kraft FF                                   0 - 6

Final – Finaali

                      VPS-j  -  Kraft FF                                       3 – 2

 

P9 Pojkar Pojat

               

VIFK Blå

19

16

3

0

188-66

122

51

FC Kuffen Blå

19

16

0

3

152-50

102

48

VIFK Vit

19

15

2

2

160-76

84

47

FC Kuffen Vit

19

14

3

2

179-67

112

45

Kraft FF

19

14

1

4

182-89

93

43

VPS-j Raita

19

12

3

4

127-84

43

39

Malax IF Blå

19

12

1

6

121-78

43

37

Malax IF Gul

19

11

1

7

120-90

30

34

Laihian Luja

19

9

3

7

105-104

1

30

VPS-j Valkoinen

19

9

1

9

165-126

39

28

BK-48

19

8

3

8

98-99

-1

27

VPS-j Musta

19

7

5

7

123-101

22

26

I-JBK

19

6

2

11

84-105

-21

20

Norrvalla FF

19

5

3

11

81-100

-19

18

Solf IK Grön

18

5

0

13

77-124

-47

15

Solf IK Vit

18

4

0

14

63-149

-86

12

FC Kiisto / PUS

19

3

1

15

52-196

-144

10

Sundom IF Grön

18

3

0

15

79-177

-98

9

Sundom IF Vit

18

1

2

15

71-180

-109

5

KoFF

19

1

0

18

39-205

-166

3

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VIFK Blå  -  Malax IF Gul                           8 - 1

FC Kuffen Blå  -  Malax IF Blå                   6 - 3

VIFK Vit  -  VPS-j Raita                              6 - 2

FC Kuffen Vit  -  Kraft FF                          6 – 11

 

Semifinaler – Välierät:

                      VIFK Blå  -  Kraft FF            7 – 6   es.

                      FC Kuffen Blå  -  VIFK Vit   5 – 6   es.

Final – Finaali

                      VIFK Blå  -  VIFK Vit            6 - 5

 

P10 Pojkar Pojat

               

Sundom IF

10

10

0

0

47-7

40

30

VIFK Vit

10

9

0

1

53-8

45

27

VIFK Blå

10

8

0

2

64-20

44

24

Sporting Kristina

10

7

0

3

29-20

9

21

VIFK Svart

10

5

1

4

38-26

12

16

FC Komu

10

5

0

5

32-35

-3

15

Norrvalla FF

10

4

0

6

33-40

-7

12

VPS-j P2011

10

3

0

7

17-43

-26

9

Malax IF

10

1

2

7

22-43

-21

5

Solf IK

10

1

1

8

18-41

-23

4

FC Kuffen

10

0

0

10

7-77

-70

0

 

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

Sundom IF  -  VPS-j P2011                       6 - 0

VIFK Vit  -  Norrvalla FF                            4 - 1

VIFK Blå  -  FC Komu                                 4 - 1

Sporting Kristina  -  VIFK Svart                1 - 3

 

Semifinaler – Välierät:

                      Sundom IF  -  VIFK Svart    3 - 2

                      VIFK Vit – VIFK Blå             6 - 2

Final– Finaali

                      Sundom IF  -  VIFK Vit        3 - 2

 

 

P11 Pojkar Pojat

               

Malax IF

12

8

3

1

37-17

20

27

Närpes Kraft

12

8

1

3

53-19

34

25

VIFK

12

8

0

4

50-22

28

24

BK-48

12

5

0

7

30-35

-5

15

KoFF

12

3

3

6

25-53

-28

12

I-JBK

12

3

1

8

23-36

-13

10

Solf IK

12

1

4

7

14-50

-36

7

 

Semifinaler – Välierät:

                      Malax IF  -  BK-48               1 - 0

                      Kraft  FF -  VIFK                  3 - 1

Final – Finaali

                      Malax IF  -  Kraft FF            1 - 5