uusi-logo-banneri

  • bladet1
  • 1fram
  • oplogo1

  • BLB squarelogo
  • etab

  • Fennia

  • Finn-Teho

  • GWGroup

  • Hartman

  • Intersport
  • KWH

  • Lokaltapiola
  • Sparbank

  • Vaasa
  • nygard

banneri1

Ajankohtaista

Juniorcupen 2021

 Aika ilmoittautua mini- ja juniorcupen 2021

 

 JUNIORCUPEN 2021 fi

 

Ilmoittautuminen kotisivun kautta tai ilmoittautumislomakkeella.

 

 

 

T8 Flickor Tytöt

               

VIFK

10

9

1

0

58-15

43

28

Laihian Luja

10

7

1

2

52-27

25

22

BK-48 Blå

10

7

1

2

44-29

15

22

Norrvalla FF

10

6

1

3

51-28

23

19

FC Sport-j Pun.

10

5

2

3

64-39

25

17

FC Kuffen

10

5

1

4

60-37

23

16

FC Sport-j Valk.

10

4

0

6

47-41

6

12

BK-48 Vit

10

3

1

6

35-58

-23

10

BK-48 Gul

10

3

0

7

25-52

-27

9

I-JBK

10

2

0

8

19-59

-40

6

Malax IF

10

0

0

10

5-75

-70

0

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VIFK  -  BK-48 Vit                                      10 - 0

Laihian Luja  -  FC Sport-j Valk                 4 - 2

BK-48 Blå  -  FC Kuffen                             3 - 7

Norrvalla FF  -  FC Sport-j Pun                 3 – 0  w.o

 

Semifinaler – Välierät:

                      VIFK  -  Norrvalla FF           0 - 1

                      Laihian Luja  -  FC Kuffen   2 - 3

Final/Finaali

                      FC Kuffen  -  Norrvalla FF   2 – 3   es.

 

 

 

 

 

 

 

T9 Flickor Tytöt

               

VPS-j

14

11

2

1

95-35

60

35

Laihian Luja

12

10

0

2

69-30

39

30

I-JBK

14

9

0

5

52-41

11

27

FC Sport-j

14

8

2

4

67-45

22

26

Malax IF

14

6

1

7

53-54

-1

19

Solf IK

14

3

2

9

50-106

-56

11

VIFK

12

2

0

10

22-57

-35

6

BK-48

12

0

1

11

24-64

-40

1

 

 

Semifinaler – Välierät:

                      VPS-j  -  FC Sport-j              4 - 2

                      Laihian Luja  -  I-JBK           5 – 4  e.s.

 

Final - Finaali

                      VPS-j – Laihian Luja           7 – 6  rp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T10 Flickor Tytöt

               

Laihian Luja

12

9

2

1

48-22

26

29

FC Sport-j

12

8

3

1

31-10

21

27

BK-48

12

6

3

3

26-17

9

21

Norrvalla FF

12

6

1

5

34-31

3

19

I-JBK

12

4

1

7

24-38

-14

13

Malax IF

12

2

3

7

18-34

-16

9

Sundom IF

12

0

1

11

5-34

-29

1

 

Semifinaler – Välierät:

                      Laihian Luja  -   NFF            8 - 1              

                      FC Sport-j  - BK-48              2 - 0

Final – Finaali

                      Laihian Luja – FC Sport-j    5 - 1

 

 

T11 Flickor Tytöt

               

VIFK

12

10

0

2

59-18

41

30

Norrvalla FF

12

9

1

2

58-14

44

28

FC Sport-j

12

9

1

2

46-13

33

28

Laihian Luja

12

5

1

6

42-37

5

16

Sporting Kristina

12

3

2

7

12-48

-36

11

I-JBK

12

1

2

9

11-34

-23

5

KoFF

12

0

3

9

6-70

-64

3

Semifinaler – Välierät

                      VIFK  -  Laihian Luja           3 - 0

                      Norrvalla FF  -  FC Sport-j  0 - 4

Final/Finaali

                      VIFK  -  FC Sport-j               4 - 0

 

T12 Flickor Tytöt

               

I-JBK

8

6

0

2

22-16

6

18

FC Sport-j

8

4

3

1

17-6

11

15

Sundom IF

8

3

2

3

15-14

1

11

BK-48

8

2

1

5

8-20

-12

7

Malax IF

8

1

2

5

11-17

-6

5

 

Semifinaler – Väierät:

                      I-JBK  -  BK-48                     1 - 0

                      FC Sport-j  -  Sundom IF     1 - 2

Final – Finaali

                      I-JBK  -  Sundom IF             1 - 2              

 

 

 

P8 Pojkar Pojat

               

VPS-j Valkoinen

19

15

2

2

155-51

104

47

Laihian Luja Huuhkajat

19

15

1

3

151-83

68

46

Kraft FF

19

14

3

2

146-62

84

45

VPS-j Musta

19

14

2

3

145-64

81

44

Laihian Luja Leijonat

19

13

1

5

142-95

47

40

VIFK Vit

19

12

2

5

132-65

67

38 *

Sundom IF Vit

19

12

2

5

111-75

36

38 *

I-JBK

19

10

2

7

112-79

33

32*

BK-48 Gul

19

10

2

7

98-85

13

32 *

Sundom IF Grön

19

9

3

7

122-120

2

30

FC Komu

19

8

3

8

131-124

7

27

BK-48 Blå

19

7

2

10

99-98

1

23

Malax IF

19

7

1

11

63-102

-39

22

VIFK Blå

19

5

1

13

88-114

-26

16

IF Hoppet

19

5

1

13

54-91

-37

16

Solf IK

19

4

2

13

61-118

-57

14

Norrvalla FF

18

4

1

13

69-138

-69

13

FC Kiisto / PUS

18

4

0

14

60-121

-61

12

VIFK Svart

18

3

0

15

73-188

-115

9

FC Kuffen

18

1

1

16

58-197

-139

4

·       Om lagen har samma poäng i kvalserien så avgör inbördes möte placeringen gällande kvartsfinaler

·       Jos joukkueilla on sama pistemäärä karsintasarjassa niin keskinäinen ottelu ratkaisee pääsyssä neljännesvälieriin

 

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VPS-j Valkoinen  -  BK-48 Gul                  5 - 1

Laihian Luja Huuhkajat  -  VIFK Vit          2 - 4

Kraft FF  -  Sundom IF Vit                         4 - 2

VPS-j Musta  -  Laihian Luja Leijonat       1 - 2

 

Semfinaler – Välierät:

                      VPS-j Valkoinen – Laihian Luja Leijonat 4 – 3  es.

                      VIFK Vit  -  Kraft FF                                   0 - 6

Final – Finaali

                      VPS-j  -  Kraft FF                                       3 – 2

 

P9 Pojkar Pojat

               

VIFK Blå

19

16

3

0

188-66

122

51

FC Kuffen Blå

19

16

0

3

152-50

102

48

VIFK Vit

19

15

2

2

160-76

84

47

FC Kuffen Vit

19

14

3

2

179-67

112

45

Kraft FF

19

14

1

4

182-89

93

43

VPS-j Raita

19

12

3

4

127-84

43

39

Malax IF Blå

19

12

1

6

121-78

43

37

Malax IF Gul

19

11

1

7

120-90

30

34

Laihian Luja

19

9

3

7

105-104

1

30

VPS-j Valkoinen

19

9

1

9

165-126

39

28

BK-48

19

8

3

8

98-99

-1

27

VPS-j Musta

19

7

5

7

123-101

22

26

I-JBK

19

6

2

11

84-105

-21

20

Norrvalla FF

19

5

3

11

81-100

-19

18

Solf IK Grön

18

5

0

13

77-124

-47

15

Solf IK Vit

18

4

0

14

63-149

-86

12

FC Kiisto / PUS

19

3

1

15

52-196

-144

10

Sundom IF Grön

18

3

0

15

79-177

-98

9

Sundom IF Vit

18

1

2

15

71-180

-109

5

KoFF

19

1

0

18

39-205

-166

3

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

VIFK Blå  -  Malax IF Gul                           8 - 1

FC Kuffen Blå  -  Malax IF Blå                   6 - 3

VIFK Vit  -  VPS-j Raita                              6 - 2

FC Kuffen Vit  -  Kraft FF                          6 – 11

 

Semifinaler – Välierät:

                      VIFK Blå  -  Kraft FF            7 – 6   es.

                      FC Kuffen Blå  -  VIFK Vit   5 – 6   es.

Final – Finaali

                      VIFK Blå  -  VIFK Vit            6 - 5

 

P10 Pojkar Pojat

               

Sundom IF

10

10

0

0

47-7

40

30

VIFK Vit

10

9

0

1

53-8

45

27

VIFK Blå

10

8

0

2

64-20

44

24

Sporting Kristina

10

7

0

3

29-20

9

21

VIFK Svart

10

5

1

4

38-26

12

16

FC Komu

10

5

0

5

32-35

-3

15

Norrvalla FF

10

4

0

6

33-40

-7

12

VPS-j P2011

10

3

0

7

17-43

-26

9

Malax IF

10

1

2

7

22-43

-21

5

Solf IK

10

1

1

8

18-41

-23

4

FC Kuffen

10

0

0

10

7-77

-70

0

 

 

Kvartsfinaler – Neljännesvälierät:

Sundom IF  -  VPS-j P2011                       6 - 0

VIFK Vit  -  Norrvalla FF                            4 - 1

VIFK Blå  -  FC Komu                                 4 - 1

Sporting Kristina  -  VIFK Svart                1 - 3

 

Semifinaler – Välierät:

                      Sundom IF  -  VIFK Svart    3 - 2

                      VIFK Vit – VIFK Blå             6 - 2

Final– Finaali

                      Sundom IF  -  VIFK Vit        3 - 2

 

 

P11 Pojkar Pojat

               

Malax IF

12

8

3

1

37-17

20

27

Närpes Kraft

12

8

1

3

53-19

34

25

VIFK

12

8

0

4

50-22

28

24

BK-48

12

5

0

7

30-35

-5

15

KoFF

12

3

3

6

25-53

-28

12

I-JBK

12

3

1

8

23-36

-13

10

Solf IK

12

1

4

7

14-50

-36

7

 

Semifinaler – Välierät:

                      Malax IF  -  BK-48               1 - 0

                      Kraft  FF -  VIFK                  3 - 1

Final – Finaali

                      Malax IF  -  Kraft FF            1 - 5