uusi-logo-banneri

  • bladet1
  • 1fram
  • oplogo1

  • BLB squarelogo
  • etab

  • Fennia

  • Finn-Teho

  • GWGroup

  • Hartman

  • Intersport
  • KWH

  • Lokaltapiola
  • Sparbank

  • Vaasa
  • nygard

banneri1

Aktuellt

Juniorcupen 2019

Kvartsfinalernas resultat + finaldagens program

 Finaldagens reultat

 

Semi P-8 VIFK Blå -  FC Kuffen  5  - 4   e.s
Semi P-8 MIF Blå - VPS-j Musta  3  - 4   e.s
Semi F-8 Laihian Luja  -  Solf IK  2 - 1  e.s
Semi F-8 FC Sport-j  -  BK-48  3 - 0
Semi F-11 Sundom IF  -  VPS-j  1 - 2
Semi F-11 FC Sport-j  -  Malax IF  2  - 0
     
Semi P-9 VPS-j M  -  VPS-j V  9 - 0
Semi P-9 VIFK Blå  -  Sundom IF  4 - 5
Semi F-9 Sundom IF  -  BK-48  3 - 4
Semi F-9 Solf IK  -  Laihian Luja  1 - 4
Semi P-11 BK-48  -  VPS-j  0 - 3
Semi  P-11 I-JBK  -  Norrvalla FF  2 - 1
     
Semi P-10 Malax IF  -  I-JBK  4 - 1
Semi P-10 VPS-j  -  BK-48 Gul  3 - 5
Semi F-10 Sundom IF  -  FC Sport-j  1 - 4
Semi F-10 Vasa IFK  -  VPS-j  7 - 0
     
FINAL  P-8 VIFK  -  VPS-j M              8 - 2
FINAL  P-9                 VPS-j M  -  Sundom IF      3 - 7
FINAL  F-8 FC Sport-j  -  Laihian Luja       3 - 2   e.s
FINAL  F-9 BK-48  -  Laihian Luja                0 - 5
FINAL  F-11 VPS-j  -  FC Sport-j                     1 - 3
     
FINAL P-10 BK-48  -  Malax IF  0 - 1
FINAL F-10 FC Sport-j  -  VIFK   0 - 2
FINAL P-11 I-JBK  -  VPS-j                0 - 2

17.00    Semi P-8                VIFK Blå -  FC Kuffen            5  - 4   e.s                          

              Semi P-8                MIF Blå – VPS-j Musta         3  - 4   e.s    

              Semi F-8                 Laihian Luja  -  Solf IK           2 – 1  e.s                          

              Semi F-8                 FC Sport-j  -  BK-48                3 - 0                                 

              Semi F-11               Sundom IF  -  VPS-j               1 - 2                                 

              Semi F-11               FC Sport-j  -  Malax IF            2  - 0                                

 

17.50    Semi P-9                VPS-j M  -  VPS-j V                9 - 0                                 

              Semi P-9                VIFK Blå  -  Sundom IF          4 - 5                                 

              Semi F-9                 Sundom IF  -  BK-48              3 - 4                                 

              Semi F-9                 Solf IK  -  Laihian Luja           1 - 4                                 

              Semi P-11              BK-48  -  VPS-j                        0 - 3                                

              Semi P-11              I-JBK  -  Norrvalla FF              2 - 1          

 

18.45    Semi P-10              Malax IF  -  I-JBK                     4 - 1                                

              Semi P-10              VPS-j  -  BK-48 Gul                  3 - 5                                

              Semi F-10               Sundom IF  -  FC Sport-j         1 - 4                                

              Semi F-10               Vasa IFK  -  VPS-j                    7 - 0                                

 

19.45    FINAL  P-8              VIFK  -  VPS-j M                       8 - 2                                 

              FINAL  P-9                VPS-j M  .  Sundom IF            3 - 7                                 

              FINAL  F-8               FC Sport-j  -  Laihian Luja      3 – 2   e.s                         

              FINAL  F-9               BK-48  -  Laihian Luja              0 - 5                                

              FINAL  F-11             VPS-j  -  FC Sport-j                   1 - 3                                 

 

20.40    FINAL P-10             BK-48  -  Malax IF                   0 - 1                                 

              FINAL F-10             FC Sport-j  -  VIFK                   0 - 2                                  

              FINAL P-11             I-JBK  -  VPS-j                          0 - 2