uusi-logo-banneri

  • bladet1
  • 1fram
  • oplogo1

  • BLB squarelogo
  • etab

  • Fennia

  • Finn-Teho

  • GWGroup

  • Hartman

  • Intersport
  • KWH

  • Lokaltapiola
  • Sparbank

  • Vaasa
  • nygard

banneri1

Aktuellt

Juniorcupen 2020

JUNIORCUPEN & MINICUPEN 2020

Spridningen av coronaviruset har inneburit stora begränsningar i vårt vardagsliv – världen över!

Vi lever dock med hoppet att vi skall kunna köra igång seriespelet för Juniorcupens och Minicupens del senast i mitten av juni månad. Redan har närmare 100 lag anmält sig till årets serier.

Vi har förlängt anmälningstiden till fredagen den 15 maj för att ge alla möjlighet att anmäla sig!!

Anmälningsavgiften kan ni betala när ni erhåller sommarens spelprogram!

 

Vi  biter ihop och kämpar på! Tillsammans skall vi klara av den utmaning som vi ställts inför!

Tag hand om er och era närmaste!

 

 

INBJUDAN >>

Anmälan via anmälningssidan eller via nerladdad blankett

17.00    Semi P-8                VIFK Blå -  FC Kuffen            5  - 4   e.s                          

              Semi P-8                MIF Blå – VPS-j Musta         3  - 4   e.s    

              Semi F-8                 Laihian Luja  -  Solf IK           2 – 1  e.s                          

              Semi F-8                 FC Sport-j  -  BK-48                3 - 0                                 

              Semi F-11               Sundom IF  -  VPS-j               1 - 2                                 

              Semi F-11               FC Sport-j  -  Malax IF            2  - 0                                

 

17.50    Semi P-9                VPS-j M  -  VPS-j V                9 - 0                                 

              Semi P-9                VIFK Blå  -  Sundom IF          4 - 5                                 

              Semi F-9                 Sundom IF  -  BK-48              3 - 4                                 

              Semi F-9                 Solf IK  -  Laihian Luja           1 - 4                                 

              Semi P-11              BK-48  -  VPS-j                        0 - 3                                

              Semi P-11              I-JBK  -  Norrvalla FF              2 - 1          

 

18.45    Semi P-10              Malax IF  -  I-JBK                     4 - 1                                

              Semi P-10              VPS-j  -  BK-48 Gul                  3 - 5                                

              Semi F-10               Sundom IF  -  FC Sport-j         1 - 4                                

              Semi F-10               Vasa IFK  -  VPS-j                    7 - 0                                

 

19.45    FINAL  P-8              VIFK  -  VPS-j M                       8 - 2                                 

              FINAL  P-9                VPS-j M  .  Sundom IF            3 - 7                                 

              FINAL  F-8               FC Sport-j  -  Laihian Luja      3 – 2   e.s                         

              FINAL  F-9               BK-48  -  Laihian Luja              0 - 5                                

              FINAL  F-11             VPS-j  -  FC Sport-j                   1 - 3                                 

 

20.40    FINAL P-10             BK-48  -  Malax IF                   0 - 1                                 

              FINAL F-10             FC Sport-j  -  VIFK                   0 - 2                                  

              FINAL P-11             I-JBK  -  VPS-j                          0 - 2